Zeleni Firbec logo

Kaj je Zeleni Firbec?

Zeleni firbec je kotiček, za katerim stoji kreativna, gozdna vzgojiteljica in mama 3 malčkom Maruša. Staršem, vzgojiteljem, učiteljem in vsem, ki so v stiku z otroki ponuja smernice in ideje za kvalitetno preživljanje prostega časa v naravnem okolju.

Aktivno raziskovanje

Trening za male in velike možgančke

Zeleni Firbec ustvarja didaktične pripomočke in igre, ki spodbujajo otroke k aktivnemu raziskovanju narave in razvijanju ključnih veščin za njihovo prihodnost. Pripomoček je zasnovala slovenska pedagoginja, ki s strastjo oblikuje orodja za učenje.

Spletna trgovina
Namen Zelenega firbca

Cilj znamke Zeleni Firbec je, da ustvarja različne didaktične pripomočke, družabne igre in druge poučne vsebine, v katerih bi bili otroci aktivni raziskovalci narave. Želimo si ustvariti zeleno skupnost za vse, ki želijo otrokom ponuditi brezskrbno otroštvo, in omogočiti razvijanje veščin potrebnih za odraščanje v samostojne, kreativne, samosvoje in odgovorne zelene firbce.

Ustvarjalna Sila za Zelenim Firbcem

Vsak učni pripomoček je plod domačega ustvarjanja, izpod rok slovenske ustvarjalke in pedagoginje Maruše, ki z ljubeznijo in predanostjo oblikuje orodja za učenje in raziskovanje. Zeleni Firbec ni le ime; je obljuba radovednemu otroku v vsakem izmed nas, da bo odkrival, raziskoval in se učil z vsakim korakom, ki ga naredi v naravi.

Premišljeno ustvarjeni učni pripomočki Vrtni Možgankar, Gozdni Možgankar in Morski Možgankar

Zakaj je narava izhodišče za vse didaktične pripomočke in aktivnosti Zelenega firbca?

Otroci so aktivni raziskovalci, imajo notranjo željo, motivacijo za učenjem o naravi. Ker so aktivni je njihova izkušnja neposredna, konkretna in doživeta z večimi čutili. Tako si otrok tudi hitreje zapomni in usvoji novo spoznanje. Otroci si sami iščejo izzive, zato je njihova motivacija izhaja iz njih in je posledično veliko močnejša, traja dlje časa.

Narava je tudi odličen poligon za razvijanje gibalnih spretnosti ( moč, ravnotežje, vzdržljivost…). Otroku izpolnjuje eno izmed najpomembnejših bioloških potreb po nenehnem gibanju. Gibanje pa ni pomembno samo za zdrav razvoj ampak tudi za razvoj možganov, ki so do 7 leta senzorični procesor, kar pomeni, da otrokovo učenje poteka s pomočjo gibanja in čutil. Več kot bodo otroci deležni gibalnih spodbud, gostejše bodo nevronske mreže v otrokovih možganih.

Vabilo k Odkrivanju

Dobrodošli v svet Zelenega Firbca, kjer narava sreča domišljijo, in kjer se otroci učijo biti odgovorni do okolja, medtem ko razvijajo ljubezen do narave in  učenja. Skupaj z nami odkrijte, kako lahko znanje, domišljija in igra oblikujejo bolj zeleno in radovedno prihodnost.

Pogosta vprašanja

Izzivi se lahko opravljajo v skupini ali pa jih rešuje posameznik. Kartice si lahko otroci izbirajo poljubno. Lahko jih razvrstimo v kačo(da naredimo polja kot pri druzabni igri), mečemo kocko in premikamo kamenčke po poljih. Ustvarite si lahko čisto svoja pravila.
Načeloma so naloge sastavljene za otroke od 5 leta starosti, veliko nalog so sposobni rešiti tudi 4 letniki, s nekoliko prilagoditvami pa tudi mlajši otroci. Najtežja kategorija so uganke in mislice, ki tudi marsikateremu odraslemu dobro nakravžljajo možgančke..

Izzivi so prilagojeni okolju za katerega je namenjen. Nekatere naloge so si podobne, najbolj se razlikujejo v miselnih in ugankarskih izzivih.

Na spodnjih povezavah lahko izveš več o Možgankarjih:

  • Razvijati otrokovo ustvarjalnost, kritično razmišljanje, abstraktno mišljenje.
  • Razvijanje socialnih stikov in razvijanje sposobnosti v medosebnih odnosih
  • Aktivno in kvalitetno preživljanje prostega časa v naravi

Galerija Možgankarjev

Vrtni Možgankar
Morski Možgankar
Gozdni Možgankar
Možgankar - vrtni, gozdni, morski